YEM FABRİKASI

Yem fabrikamız Sakarya 3. Organize Sanayi Bölgesi’ndedir.

60 ton / saat kapasiteli olup kanatlı, büyükbaş ve küçükbaş yemleri üretilmektedir.

Yem üretiminde mısır, buğday, küspeler, değirmencilik yan ürünleri, yağlar kullanılır. Fabrikamızda hayvansal kökenli yem ham maddesi kullanılmaz.

Harman döneminde saatte 20 ton kapasiteli kurutma ünitemiz devreye girer ve her yıl takriben 20.000 ton mısır kurutulduktan sonra depolanır.

Dikey galvaniz tahıl depolarımız 28.000 ton , yatay depolarımız ise 8.000 ton hammadde muhafaza edecek kapasitedir. Silolarda tahılların ısısı ve nemi sürekli takip edilir.

Üretim en modern yazılımlar ile kontrol edilir.

Gelen hammaddeler ve üretilen yemler her gün laboratuvarımızda kontrol edilir.

YEM GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

Çiftliklerdeki Koşulsuz Kullanıcı Memnuniyeti; dürüstlük, kalitede ve hizmette sürekliliği hedef alarak çiftliklerden gelen talepleri zamanında karşılamak, kaliteli hammadde kullanmak ve sektörümüzün gereği %100 güvenli, sağlıklı ve hijyenik şartlarda üretim yapmak için Yem Güvenliği Standartlarını uygulamak, çalışanlarımızı hijyen ve sanitasyon konusunda sürekli eğiterek çevre sağlığını ön planda tutmak, kaliteyi en üst safhada sunmak, Yem Güvenliği Yönetim Sistemi şartlarını sürekli iyileştirmek, hiçbir koşulda kaliteden ödün vermemek, yasal şartlar ve mevzuatlara uymak firmamızın Yem Güvenliği Politikasıdır.