ÜretİM

KULUÇHANE

Kuluçkahanemiz 1972 yılında İstanbul Samandıra’da faaliyete geçti. Petersime ve Jamesway makineleri ile donatılmış olup kapasitesi haftalık 964.800 adet yumurtadır. Kaliteli civciv üretimi için çok önemli olan hijyen kurallarını en üst seviyede uyguluyoruz. Civcivler özel klimalı araçlarla iç piyasadaki müşterilerimize sevk edilir. Kuluçkalık yumurtalar yurt dışına klimalı TIR larla veya klima kontrollü uçaklarla sevk edilir


ROSS 308

DAMIZLIK KULUÇKALIK YUMURTA VE CİVCİV ÜRETİMİ

Türkiye’de farklı yörelerde on ayrı çiftlikte bulunan Ross 308 damızlık tavuklarımızdan kuluçkalık yumurta üretililir.

Birinci kuralımız hijyene önem vermek ve gereğini yapmaktır.

Çalışanların dikkat etmesi ve asla ihmal etmemeleri gereken en önemli husus tavukların sağlığıdır. Böylece sağlıklı kuluçkalık yumurtalar ve civcivler elde edilir.

Damızlık kümeslerimiz otomatik folluk ve bilgisayar sistemi ile donatılmıştır.


YEM FABRİKASI

Yem fabrikamız Sakarya 3. Organize Sanayi Bölgesi’ndedir

60 ton / saat kapasiteli olup kanatlı, büyükbaş ve küçükbaş yemleri üretilmektedir.

Yem üretiminde mısır, buğday, küspeler, değirmencilik yan ürünleri, yağlar kullanılır. Fabrikamızda hayvansal kökenli yem ham maddesi kullanılmaz.

Harman döneminde saatte 20 ton kapasiteli kurutma ünitemiz devreye girer ve her yıl takriben 20.000 ton mısır kurutulduktan sonra depolanır.

Dikey galvaniz tahıl depolarımız 28.000 ton , yatay depolarımız ise 8.000 ton ham madde muhafaza edecek kapasitedir. Silolarda tahılların ısısı ve nemi sürekli takip edilir.

Üretim en modern yazılımlar ile kontrol edilir.

Gelen ham maddeler ve üretilen yemler her gün laboratuvarımızda kontrol edilir.

YEM GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

Çiftliklerdeki Koşulsuz Kullanıcı Memnuniyeti; dürüstlük, kalitede ve hizmette sürekliliği hedef alarak çiftliklerden gelen talepleri zamanında karşılamak, kaliteli hammadde kullanmak ve sektörümüzün gereği %100 güvenli, sağlıklı ve hijyenik şartlarda üretim yapmak için Yem Güvenliği Standartlarını uygulamak, çalışanlarımızı hijyen ve sanitasyon konusunda sürekli eğiterek çevre sağlığını ön planda tutmak, kaliteyi en üst safhada sunmak, Yem Güvenliği Yönetim Sistemi şartlarını sürekli iyileştirmek, hiçbir koşulda kaliteden ödün vermemek, yasal şartlar ve mevzuatlara uymak firmamızın Yem Güvenliği Politikasıdır.


2020 Fuar Katılımlarımız

Bizleri Ziyaret Edin..